Home                                                                                                                                                           
Advertisement

shqiptarja.com

 DOMAIN REPORT  
  • Website Report
  • Server Report
  • Traffic Rank
  • Reach
  • Pageviews
  • Pageviews/User
  • Bounce
  • Time on Site
  • Search

 
Advertisement
shqiptarja.com
shqiptarja.com 8.13 out of 10 based on 6 ratings.
Info shqiptarja.com
Alexa Rank: 70,106
Title: Shqiptarja.com
Description: Shqiptarja.com është website më profesional dhe i pavarur me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Në mënyrë të shpejtë dhe të verifikuar me disa burime ju do të gjeni lajme nga politika e vendit ...
Visits per day: 15,348
Daily Ads Revenue: $47.43
Creation Date: 2011-05-14
Domain Age: 6years 13days
Ip: 104.28.10.72
Last update: 2 sec ago
Advertisement

ALEXA TRAFFIC & RANK BY COUNTRY
Update graph to the last: 7 days | 1 month | 3 months | 6 months
Compare shqiptarja.com to:

www.shqiptarja.com

Worldwide Traffic Rank
 


Websites Hosted On Same Network Analysis
Domain Daily traffic Daily earnings Rank Ip Adress
n/a e-ilion.gr ≈344$2.183,291,146104.28.10.111
n/a fancystreams.com ≈1,779$6.76619,947104.28.10.49
n/a bcdb.com ≈4,887$16.18237,223104.28.10.61
n/a bwap.org ≈300$2.023,929,013104.28.10.7
n/a onceokuloncesi.com ≈15,348$47.4372,834104.28.10.79

Websites with similar rank Analysis
Rank Website Ip adress Primary Country
70,097vampirediaries.alloyentertainment.com66.150.124.144     United States
70,101thoroughbredphoto.com213.171.218.23     United Kingdom
70,102bobcathoops.topcities.com66.212.20.234     United States
70,104tasit.com46.4.95.170     Turkey
70,105gulfcoastvacations.com68.68.198.16     United States
70,106shqiptarja.com104.28.10.72n/a -
70,110cr-picardie.notaires.fr193.252.114.157     France
70,112imatsubu.jp111.171.201.81 Japan
70,114efxnow.com65.51.93.35     Canada
70,115technologijos.lt77.240.252.62n/a
70,116translationdirectory.com94.76.237.33     India

Search Engine Report
Google Page Rank:  
Google Indexed Links: show google links
Yahoo Indexed Links: show yahoo links
Google backlinks: show google backlinks
Yahoo backlinks: show yahoo backlinks
Dmoz:
Tags: 0mp4eyc18jpj4yopzfazhoomia8 shqiptaret shqiptarja shqiptarja.com shqiptaria shqiptaria.com gazeta shqiptarja gazeta shqiptarja.com periferi nje kafe me rilindasi suplementi rilindasi anila basha alba malltezi admirina peci arben rozhani genc kondi poli hoxha thashetheme vip shqiptare sondazh video foto raportoni raportoni ju raportoniju.com balkans ballkan ballkani balkan balkans ballkan ballkani balkan rajoni rajon lajm lajme lajmi lajmet e sotme lajmet e fundit lajme nga vendi lajmi i fundit artikuj artikull artikulli lajmerime lajmerim lajmerimi njoftime njoftim njoftimi albania exchange gazetat online lajmet sot lajme me ore gazeta shqiptare newspaper weather horoscope tension travell news investments tenders documents notizie albanesi albania tirane tirana durazzo durres vlora valona shkoder shkodra scutari sarande kosova grecia giornale indipendnete albanese quotidiano indipendente albanese organizations internet news and press poll news of kosovo news of balkans news of albania sport kosovo macedonia romania yugoslavia serbia bulgaria croatia greece hungary montenegro lajme nga rajoni rajoni i shqiperise rajoni i kosoves rajoni i maqedonise rajoni i greqise international news daily newspaper national politics business breaking news sociale ekonomi rajon bota blog blog shqiptare bloge horoskop horoskopi oroskopi analiza sali berisha edi rama forum parashikimi i motit investigime gazetaria investigative culture kultura arkivi
Domain Archive: Click here to view details

IP & Spy Tools
Country:
Nameservers: CANDY.NS.CLOUDFLARE.COM : 173.245.58.79
DEREK.NS.CLOUDFLARE.COM : 173.245.59.154
Adsense ID: not found
Analytics ID: UA-3375368
Same Adsense Account: not found
Same Analytics Account: shqiptarja.com
Similar Sites:
Time Elapsed: 1.80812 sec