Home                                                                                                                                                           
Advertisement

mrt.com.mk

 DOMAIN REPORT  
  • Website Report
  • Server Report
  • Traffic Rank
  • Reach
  • Pageviews
  • Pageviews/User
  • Bounce
  • Time on Site
  • Search


Ip92.55.94.7
Statusok
CountryCodeMK
CountryNameMacedonia
RegionCode41
RegionNameKarpos
CitySkopje
ZipPostalCode-
Latitude42
Longitude21.4333
Alexa traffic rank for mrt.com.mk:
Time RangeTraffic RankChange 
3 Months6,345,075% 
Percent of global Internet users who visit mrt.com.mk:
Time RangeReachChange 
3 Months0.000009% 
Percent of global pageviews on mrt.com.mk:
Time RangePageviewsChange 
3 Months0.00000029% 
Daily pageviews per user for mrt.com.mk:
Time RangePageviews/UserChange 
3 Months3.0% 
The percentage of visits to mrt.com.mk that consist of a single pageview:
Time RangeBounce %Change 
3 Months38.7% 
Daily time on site for mrt.com.mk:
Time RangeTime on Site(minutes)Change 
The percentage of visits to mrt.com.mk that came from a search engine:
Time RangeSearch %Change 
3 Months% 
Advertisement
mrt.com.mk
mrt.com.mk 9.42 out of 10 based on 93 ratings.
Info mrt.com.mk
Alexa Rank: 286,635
Title: МРТ
Description: mrt.com.mk visitors, seo, traffic and competition. Website located in Macedonia. Hosted in Skopje. With ip 138.201.157.253. World rank is 286635.
Visits per day: 4,088
Daily Ads Revenue: $13.72
Website Worth: $ 6,174
Creation Date: No info
Domain Age: N/A
Domain Expires:
Server Location: Karpos, Macedonia
Domain Registrar: -
Ip: 138.201.157.253
Last update:
28-05-2017 17:21:18 (12 months ago)
Advertisement

WEBSITES LIKE mrt.com.mk

ALEXA TRAFFIC & RANK BY COUNTRY
Update graph to the last: 7 days | 1 month | 3 months | 6 months
Compare mrt.com.mk to:
 

www.mrt.com.mk

Worldwide Traffic Rank
Country Rank
    
Macedonia:
2,601

Websites Hosted On Same Network Analysis
Domain Daily traffic Daily earnings Rank Ip Adress
n/a greektaxi.gr ≈114$1.219,696,275138.201.157.96

Websites with similar rank Analysis
Rank Website Ip adress Primary Country
286,625jeunes.poitou-charentes.fr86.65.169.228     France
286,626volbeat.bravado.de62.50.36.185n/a
286,627signingsavvy.com97.74.71.16     United States
286,632blogillu.com111.118.178.177     India
286,634writers-network.com69.73.186.174     United States
286,635mrt.com.mk138.201.157.253n/a -
286,636islamicmanuscript.org196.205.203.54n/a
286,643escapadas.viboviajes.com84.246.212.82     Spain
286,647auto-motor-i-sport.pl46.4.101.212n/a
286,648davecain.co.uk62.233.121.75     United Kingdom
286,649zap-actu.fr109.234.161.18     France

Search Engine Report
Google Page Rank:  
Google Indexed Links: Go to www.google.com and type site:mrt.com.mk
Yahoo Indexed Links: show yahoo links
Google backlinks: show google backlinks
Yahoo backlinks: show yahoo backlinks
Dmoz: No
Tags:
Domain Archive: Click here to view details

IP & Spy Tools
Nameservers: -
Adsense ID: not found
Analytics ID: not found
Same Adsense Account: not found
Same Analytics Account: not found
Similar Sites: mol.com.mk
  *adsense and analytics checked for domain root only, and no subpages.

DNS Records
HostTypeTarget / IPClassTTLOther
mrt.com.mkA92.55.94.7IN5 
mrt.com.mkNS IN5target: ns1.neotel.com.mk
mrt.com.mkNS IN5target: ns2.neotel.com.mk
www.mrt.com.mkCNAME IN5target: mrt.com.mk
mrt.com.mkSOA IN5mname: ns1.neotel.com.mk
rname: hostmaster.neotel.com.mk
serial: 2011041106
refresh: 3600
retry: 600
expire: 1209600
minimum-ttl: 10800
mrt.com.mkMX IN5pri: 10
target: mail.neotel.com.mk
mrt.com.mkMX IN5pri: 20
target: backupmail.neotel.com.mk
mrt.com.mkTXT IN5txt: v=spf1 a:mail.mrt.com.mk a:mta2.neotel.com.mk ~all
entries: Array
mrt.com.mk has address 92.55.94.7
mrt.com.mk mail is handled by mail.neotel.com.mk
mrt.com.mk mail is handled by backupmail.neotel.com.mk

Headings - Seo Onpage
H1H2H3H4H5H6
12569000
H1
МАКЕДОНСКА РАДИО ТЕЛЕВИЗИЈА
H2
Анкета
Судири за време на антивладините протести пред бугарскиот Парламент
Дачиќ: Моделот на реконструкција на Владата следната недела
Странски медиуми за шансите на Грцција за успех на антикризната програма
Две лица уапсени во Солун под сомнение за учество во терористичка организација
Мора да се утврди вистината за Сребреница, да се задоволи правдата
Чешката полиција лани запленила рекордно количество марихуана
Службениците на ЕУ не го сакаат Брисел
Командант на Слободната сириска армија убиен од бунтовничка група
САД против „произволно“ апсење на членови на Муслиманско братство
Сноуден ќе има средба со организации за заштита на човекови права и адвокати
Фудбал
Кошарка
Ракомет
РУБРИКА Наука и Технологија
Занимливости
Шоу Бизнис
Здравје
ГЛЕДАЈ МАКЕДОНСКА ТЕЛЕВИЗИЈА
ГЛЕДАЈ ДНЕВНИК 1
Курсна листа
Временска прогноза
РУБРИКА НАЈЧИТАНИ
РУБРИКА НАЈКОМЕНТИРАНИ
МТВ КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
H3
Круг на знаење - квиз (реприза)
Бекстејџ - забавна емисија (реприза)
Сите наши песни - шоу програма (реприза)
Дневник 2 - информативна програма (реприза)
Метео - информативна програма (премиера)
Танц со ѕвездите - шоу програма (реприза)
Бубалици, 2007 - сериски филм (реприза)
Тунел - Деца со нетипичен развој - ток шоу (реприза)
Химна на Република Македонија - информативна програма (премиера)
Белешки на нуркачот - документарна програма (реприза)
Време е за бебе - информативен магазин (реприза)
Македонски народни приказни - образовна програма (реприза)
Дора истражува (Dora the explorer) - цртан филм (реприза)
Дора истражува (Dora the explorer) - цртан филм (реприза)
Дора истражува (Dora the explorer) - цртан филм (реприза)
Пингвините од Мадагаскар (The Pinguins of Madagascar) - анимирана серија (реприза)
Пингвините од Мадагаскар (The Pinguins of Madagascar) - анимирана серија (реприза)
Пингвините од Мадагаскар (The Pinguins of Madagascar) - анимирана серија (реприза)
Пингвините од Мадагаскар (The Pinguins of Madagascar) - анимирана серија (премиера)
Вести - информативна програма (премиера)
Метео табела - информативна програма (премиера)
Македонска приказна - театарска представа (премиера)
Ненси Дру, американски филм - игран филм (премиера)
Македонски народни приказни - образовна програма (премиера)
Талкачи - Сезона 2 - Јуруци - репортажа (реприза)
Вести - информативна програма (премиера)
Метео табела - информативна програма (премиера)
Среќно поле, 14 еп. - образовна програма (премиера)
Галичка свадба - документарна програма (премиера)
Светот на сообраќајот, 2 еп. - репортажа (премиера)
Сите наши песни - шоу програма (реприза)
Дневник 1 - информативна програма (премиера)
Метео - информативна програма (премиера)
Балканските војни, 1 - документарна програма (реприза)
Стисни плеј - забавна емисија (премиера)
Дневник 2 - информативна програма (премиера)
Метео - информативна програма (премиера)
Сите наши песни - шоу програма (премиера)
Последниот самурај - игран филм (премиера)
Дневник 3 - информативна програма (премиера)
РУБРИКА Балкан
РУБРИКА Свет
Француски медиуми тврдат дека Роналдо е на преговори со Монако
Фулам ќе добие нов сопственик
Уругвај - Франција во финалето на Мундијалот за фудбалери до 20 години
Три македонски екипи со настап во квалификациите од Лига Европа
Убедлив пораз за македонските кошаркарки од Чешка
Шест екипи во НБА плаќаат данок на луксуз
Македонија против домаќинот Бугарија на младинското кошаркарско ЕП
Лазаров со Барселона на „Супер Глоб“
Атлетико Мадрид прогласи банкрот
СЕХА лига: Големото дерби Вардар - Металург во 1.коло
„Нокиа Лумиа 1020“ - смартфон со камера од 41 мегапиксел
„Леново“ водечки производител на персонални компјутери
Руската црква „Кижи Погост“ - најголемата дрвена градба во светот
Кој повеќе озборува, жените или мажите?
Девојче случајно купи автомобил по пат на интернет
Бремената Хали Бери викендов ќе се омажи
Биjонсе во најпровокативно издание
Дензел Вашингтон фотографиран како ја изневерува сопругата Полет
Што треба да се знае за контрацептивните таблети?
Нови методи за вонтелесно оплодување
Работата во ноќна смена ја намалува шансата за забременување
СОСТОЈБА НА ПАТИШТАТА
Има ли Грција територијални претензии...
Спасов: За пензионирање остануваат...
СОСТОЈБА НА ПАТИШТАТА
Биjонсе во најпровокативно издание
Има ли Грција територијални претензии...

Onpage data links

Internal Links

TextTitleLink
МАКЕДОНСКА РАДИО ТЕЛЕВИЗИЈАhttp://mrt.com.mk/./
Логинhttp://mrt.com.mk/#
Регистрацијаhttp://mrt.com.mk/#
Претплати се на RSS Feedhttp://mrt.com.mk/rss.aspx
ВестиВестиhttp://mrt.com.mk//MK/vesti.aspx
Македонијаhttp://mrt.com.mk//MK/vesti/makedonija.aspx
Балканhttp://mrt.com.mk//MK/vesti/balkan.aspx
Светhttp://mrt.com.mk//MK/vesti/svet.aspx
Економијаhttp://mrt.com.mk//MK/vesti/ekonomija.aspx
Култураhttp://mrt.com.mk//MK/vesti/kultura.aspx
Хроникаhttp://mrt.com.mk//MK/vesti/hronika.aspx
Сервисни Информацииhttp://mrt.com.mk//MK/vesti/servisni_informacii.aspx
СпортСпортhttp://mrt.com.mk//MK/sport.aspx
Фудбалhttp://mrt.com.mk//MK/sport/fudbal.aspx
Кошаркаhttp://mrt.com.mk//MK/sport/kosharka.aspx
Ракометhttp://mrt.com.mk//MK/sport/rakomet.aspx
Тенисhttp://mrt.com.mk//MK/sport/tenis.aspx
Формула 1http://mrt.com.mk//MK/sport/formula_1.aspx
Останати Спортовиhttp://mrt.com.mk//MK/sport/ostanati_sportovi.aspx
ЗабаваЗабаваhttp://mrt.com.mk//MK/zabava.aspx

External Links

TextTitleLink
Верзија за мобилниMobilehttp://www.mtv.com.mk/mobile/
Shqiphttp://www.mtv.com.mk/al/

Backlinks Scheme

Backlinks Graphic

Safety
Avg AntivirusSafe
Wot RaitingExcellent
SiteAdvisorNot yet rated
Child SafetyExcellent

Search Volume Index
Time Elapsed: 0.3223 sec
aaa