Home                                                                                                                                                           
Advertisement

gazetat.net

 DOMAIN REPORT  
  • Website Report
  • Server Report
  • Traffic Rank
  • Reach
  • Pageviews
  • Pageviews/User
  • Bounce
  • Time on Site
  • Search

Gazetat.net is ranked #292,976 in the world according to the three-month Alexa traffic rankings. Visitors to it view 1.4 unique pages each day on average. Approximately 35% of visits to this site are referred by search engines. While we estimate that 36% of visitors to the site come from Belgium, where it is ranked #6,426, it is also popular in Albania, where it is ranked #503. Gazetat.net has a relatively good traffic rank in the city of Shkodra (#7).

Ip96.125.162.130
Statusok
CountryCodeUS
CountryNameUnited States
RegionCode34
RegionNameNew Jersey
CityMount Laurel
ZipPostalCode08054
Latitude39.9572
Longitude-74.9162
Alexa traffic rank for gazetat.net:
Time RangeTraffic RankChange 
1 month334,54150,929%
3 Months292,976133,605%
Percent of global Internet users who visit gazetat.net:
Time RangeReachChange 
1 month0.00049%-17.59%
3 Months0.00059%-55.40%
Percent of global pageviews on gazetat.net:
Time RangePageviewsChange 
1 month0.0000066%-27.50%
3 Months0.0000082%-46.38%
Daily pageviews per user for gazetat.net:
Time RangePageviews/UserChange 
1 month1.3-11.97%
3 Months1.3521%
The percentage of visits to gazetat.net that consist of a single pageview:
Time RangeBounce %Change 
1 month79.1%5%
3 Months78.9%-3%
Daily time on site for gazetat.net:
Time RangeTime on Site(minutes)Change 
The percentage of visits to gazetat.net that came from a search engine:
Time RangeSearch %Change 
1 month35.4%-21%
3 Months35.4%170%
Advertisement
gazetat.net
gazetat.net 9.50 out of 10 based on 73 ratings.
Info gazetat.net
Alexa Rank: 589,972
Title: Gazetat.net - Gazetat Shqiptare
Description: gazetat.net ofrojne nje liste te plote te lajmeve ne Shqiperi. Klikoni ketu per te gjetur adresen e gazetave ne Shqiperi.
Visits per day: 1,939
Daily Ads Revenue: $7.21
Website Worth: $ 3,245
Creation Date: 2007-10-31
Domain Age: 10years 207days
Domain Expires: N/A
Server Location: New Jersey, United States
Domain Registrar: GODADDY.COM, LLC
Ip: 50.87.150.102
Last update:
24-06-2017 20:57:56 (11 months ago)
Advertisement

WEBSITES LIKE gazetat.net

Sites Like gazetat.net ( 23 ):

lajmet e fundit nga sporti - sporti total

sportitotal.net

lajmet me te reja nga sporti vendor dhe ai nderkombetar. sportitotal eshte faqja numer nje per informacione rreth sportit.
www.radioalbania.net

radioalbania.net

www.radioalbania.net. london united kingdom
gazeta shqiptare

gazeta-shqiptare.org

gazeta shqiptare: gazeta-shqiptare.org ofron, gazeta shqiptare, lajme shqip, gazeta online, lajme shqiptare
gazeta shqiptare, albanian news, lajme shqip, gazeta shqip, www.gazetashqiptare.eu, gazeta shqiptare, gazetat shqip, gazeta shqiptare, lajmi, gazeta lajmi, lajmi online, lajme shqip, balkan web, balka

gazetashqiptare.eu

gazetat shqiptare, albanian news, lajme shqip, kosovo news, news 24, new, news, 24 ore, bota sot, epoka e re, gazeta express, fakti, panorama, gazeta shqip, gazeta shqiptare, lajm, koha ditore, infopr
jerusalem

jerusalem.110mb.com

jerusalem
kleinanzeigen

zuio.de

kleinanzeigen
lajme, lajmet, lajme shqip, lajmet e fundit, lajmet shqip

lajme.org

lajme shqip, lajmet e fundit nga vendi, rajoni, bota, ekonomia, teknologjia, ekskluzive nga showbizi shqiptar dhe m㫠gj㫲㫮
gazeta shqiptare online

gazetashqiptareonline.com

gazeta shqiptare online. te gjitha lajmet e fundit nga te gjitha gazetat shqiptare. gazeta shqiptare, gazeta shekulli, gazeta shqip, top channel, gazeta telegrafi.
Shqiptarja.com

shqiptarja.com

Shqiptarja.com është website më profesional dhe i pavarur me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Në mënyrë të shpejtë dhe të verifikuar me disa burime ju do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e ra
Balkanweb.com \"Publicitet\"

balkanweb.com

BalkanWeb, që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e lajmeve për Shqipërinë, e cila i përcjell lajmet me foto dhe video në kohë reale. Mbulon me lajme të gjithë shqipërinë dhe rajonin, ajo i përfshin të gjitha k
Gazetat.net - Gazetat Shqiptare

gazetat.net

gazetat.net ofrojne nje liste te plote te lajmeve ne Shqiperi. Klikoni ketu per te gjetur adresen e gazetave ne Shqiperi.
Lajme Shqip | Lajme, Lajmet e fundit, Shqip, Hulumtime, Dossier, Sport, Showbiz, Lifestyle, Video, Foto

lajmeshqip.com

Lajme, Lajme Shqip, Lajmet e fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia, vendi, rajoni dhe bota!
Web Direktori Shqip

kosdir.com

Me shume se 3000 web faqe ne gjuhen shqipe te listuara sipas kategorive.
ShqipMedia.com - Kënaqësia e të lexuarit Shqip

shqipmedia.com

ShqipMedia ju sjell në kohë reale, sekond pas sekonde informacione dhe lajme, këshilla dhe analiza nga të gjitha sferat e jetës.
rtk

rtklive.com

qendra pr informim lajmet.com

lajmet.com

iraqcoalition.org: homepage of the new iraq

iraqcoalition.org

lezha online.lezhe.albania.lek gjoka

lezhe.net

the centre for southeast european studies

csees.net

protex.110mb.com

shqipo.com

medienhilfe: cht

medienhilfe.ch

Oranews.tv - Ora News - Të parët për lajmin e fundit

oranews.tv


ALEXA TRAFFIC & RANK BY COUNTRY
Update graph to the last: 7 days | 1 month | 3 months | 6 months
Compare gazetat.net to:
 

www.gazetat.net

Worldwide Traffic Rank
Country Rank
    
Albania:
503
    
Switzerland:
5,162
    
Belgium:
6,426
    
Italy:
89,578

Websites Hosted On Same Network Analysis
No sites were found to be hosted in the same network with gazetat.net

Websites with similar rank Analysis
Rank Website Ip adress Primary Country
589,955maratobarcelona.es81.93.222.163     Spain
589,959regalmed.com66.10.89.7     United States
589,963aboutmyarea.co.uk87.106.25.110n/a
589,967pic4all.eu94.23.198.127     Netherlands
589,969blog.pegperegousa.com69.67.207.39     United States
589,972gazetat.net35.176.172.5n/a -
589,973acool.com174.139.187.35     Ukraine
589,981gpsfrance.net94.23.55.152n/a
589,990anunciese.net209.190.61.26n/a
589,992scarletuser.com96.30.50.47     India
589,997patisserie-valerie.co.uk86.54.168.234     United Kingdom

Search Engine Report
Google Page Rank:  
Google Indexed Links: Go to www.google.com and type site:gazetat.net
Yahoo Indexed Links: show yahoo links
Google backlinks: show google backlinks
Yahoo backlinks: show yahoo backlinks
Dmoz: No
Tags: gazetat gazetat kosovare gazeta shqiptare lajmet lajmet e fundit lajmet sot gazeta shqiptare shtypi shtypi ditor shtypi shqiptar shtypi sot shtypi i dites gazetat shqiptare bota sot koha ditore kosova sot ballkanweb
Domain Archive: Click here to view details

IP & Spy Tools
Nameservers: NS6055.HOSTGATOR.COM : 50.87.144.49
NS6056.HOSTGATOR.COM : 50.87.149.92
Adsense ID: not found
Analytics ID: UA-3596944
Same Adsense Account: not found
Same Analytics Account: journaux.net touslesjournaux.com tatilcenneti.com jornais.net nederlandsekranten.com avukatlar.com ziareromanesti.net buyukkurultay.gen.tr efimerides.net svenovine.com saatkulesi.com ankaragazete.com kentler.com jornaisportugueses.com jornaisdobrasil.com laikrasciai.net gazetat.net zeitungenosterreich.com
Similar Sites: gazeta.pl gazetaprawna.pl gazetapraca.pl gazeta.ru gazetadom.pl gazetalubuska.pl gazeta.ua gazetatema.net gazetatransportowa.com.pl gazetatelegraf.com
  *adsense and analytics checked for domain root only, and no subpages.

DNS Records
HostTypeTarget / IPClassTTLOther
gazetat.netA96.125.162.130IN599 
gazetat.netNS IN600target: ns731.hostgator.com
gazetat.netNS IN600target: ns732.hostgator.com
www.gazetat.netCNAME IN599target: gazetat.net
gazetat.netSOA IN600mname: ns731.hostgator.com
rname: root.gator366.hostgator.com
serial: 2013060652
refresh: 86400
retry: 7200
expire: 3600000
minimum-ttl: 86400
gazetat.netMX IN599pri: 0
target: gazetat.net
gazetat.netTXT IN600txt: v=spf1 ip4:184.173.239.119 ip4:184.173.199.198 a mx include:websitewelcome.com ~all
entries: Array
gazetat.net has address 96.125.162.130
gazetat.net mail is handled by gazetat.net

Headings - Seo Onpage
H1H2H3H4H5H6
210000
H1
Gazetat.net
Gazetat
H2
www.gazetat.net

Onpage data links

Internal Links

TextTitleLink
Gazetat.nethttp://www.gazetat.net/
Bankathttp://www.gazetat.net/bankat.php
Kanalet Televizivehttp://www.gazetat.net/kanalet_televizive.php
Ambasadat Ne Shqiperihttp://www.gazetat.net/ambasadat_ne_shqiperi.php
Sportethttp://www.gazetat.net/sportet.php
Ministritehttp://www.gazetat.net/ministrite.php
Partite Politikehttp://www.gazetat.net/partite_politike.php
Perfaqesite Diplomatike Shqiptarehttp://www.gazetat.net/perfaqesite_diplomatike_shqiptare.php
Revistathttp://www.gazetat.net/revistat.php
Universitetethttp://www.gazetat.net/universitetet.php
Radiothttp://www.gazetat.net/radiot.php
Sugjerimethttp://www.gazetat.net/sugjerimet.php
Gazetathttp://www.gazetat.net/
Rregullat mbi ruajtjen e privatesisehttp://gazetat.net/p.php

External Links

TextTitleLink
http://www.anegino.gen.al/
ABChttp://www.abc.com.al/
Albaniahttp://www.gazeta-albania.net/
Albanian Daily Newshttp://www.albaniannews.com/
Albeuhttp://www.albeu.com/
Balli i Kombithttp://ballikombit.albanet.org/
Biznesihttp://www.biznesi.com.al/
Gazeta 55http://www.gazeta55.net/
Gazeta Ballkanhttp://www.ballkan.com/
Gazeta Shqiptarehttp://balkanweb.com/gazetav5/
Gazetat Shqiptarehttp://www.gazetatshqiptare.gen.al/
Gazeta Standardhttp://www.gazeta-standard.com/
Gazeta Starthttp://www.gazetastart.com/
Gazetathttp://www.gazetat.com/
Iliria Posthttp://www.iliriapost.net/
Integrimihttp://www.integrimi.com/
Koha Jonehttp://www.kohajone.com/
Korrierihttp://www.korrieri.com/
Lajmehttp://www.lajme.gen.al/
Lojrahttp://www.lojra.gen.al/

Backlinks Scheme

Backlinks Graphic

Safety
Avg AntivirusSafe
Wot RaitingN/A
SiteAdvisorNot yet rated
Child SafetyNot yet rated

Search Volume Index
Time Elapsed: 0.14542 sec
aaa